Potpredsjednik Vlade Momo Koprivica rekao je da će država iskoristiti sve zakonske mehanizme da ospori privatizaciju Telekoma 2005. godine.
Vlada Crne Gore će iskoristiti sve raspoložive zakonske mogućnosti da privatizaciju Telekoma Crne Gore iz 2005. godine proglasi ništavnom i pokrene postupak obeštećenja državi za, kako tvrdi, nezakonitosti koje su pratile taj proces, javlja RTV Podgorica.
Ovo je u intervjuu za RTV Podgorica izjavio potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica, podsjećajući da je američki sud 2011. godine dosudio odštetu od 95,2 miliona dolara zbog dokazane korupcije u vezi sa privatizacijom Telekoma.
Koprivica je naveo da je država, preko Zaštitnika imovinsko-pravnih interesa, preuzela krivično gonjenje u slučaju “Telekom”, nakon što je nadležni sud utvrdio da nije nastupila apsolutna zastarelost.
“Bili bismo pravno odgovorni da nismo iskoristili posljednju mogućnost zaštite interesa građana, a to su istina, odgovornost, povraćaj državne imovine i raskidanje štetnih poslova”, rekao je Koprivica.
On je podsjetio na odluku Višeg suda u Podgorici, prema kojoj zastarjelost krivičnog djela primanje mita u vezi sa privatizacijom Telekoma počinje tek 2036. godine.
“To je pobjeda za prava i pobjeda za težnju da korupcija ne ostane nekažnjena”, rekao je Koprivica.
Prema njegovim riječima, sporno je i da je, kako tvrdi, privatizacija realizovana uprkos negativnom mišljenju Tenderske komisije, koja je ponudu Magar Telekoma ocijenila nepovoljnom.
Krajnji cilj države je, kako je naveo, pokretanje postupka za naknadu štete prouzrokovane prodajom kompanije koja je u tom periodu bila monopol na tržištu telekomunikacija.
“Vladavina prava se ne gradi samo hapšenjima, već i vraćanjem otetih u državni budžet. Ovo je konačna pobjeda pravde”, rekao je Koprivica.
Govoreći o političkoj situaciji u Podgorici, Koprivica je ocijenio da izbor lidera Preokreta Srđana Perića za predsjednika Skupštine Glavnog grada ne može narušiti odnose unutar Vlade, jer politički subjekti koji su ga podržavali nisu dio vladajuće većine na državnom nivou.
“Ako želimo da zavedemo red, prije svega moramo poštovati riječ datu građanima”, zaključio je Koprivica.





