U Parizu je 20 tona leda spremno za pomoć žrtvama vrućine i stavljeno na raspolaganje službi prve pomoći, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Francuske.
Kao i mnoge druge zemlje Evrope, Francuska je danima pod velikim talasom vrućine.
Stanovnici Pariza se tijekom dana rashlađuju i u fontanama, a neki noću spavaju u parkovima jer su zgrade pregrijane.
Ministar za rad Jean-Pierre Farandou je danas dopustio svojim službenicima da u Ministarstvo dolaze i u kratkim pantalonama. Dodao je da on to, međutim, ne može, jer kodeks oblačenja za ministre zahtijeva odijelo i kravatu.
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Datum i vrijeme objave: 26.06.2026 – 14:43 sati





