Selektor fudbalske reprezentacije Ekvadora Sebastián Beccacece izjavio je da je poraz od Obale Slonovače na otvaranju Svjetskog prvenstva veoma bolan, ali da njegova ekipa iz tog iskustva mora izaći jača u nastavku takmičenja.
– Boli. Ovo je veoma bolna situacija i mora nas ojačati za budućnost – rekao je Beccacece nakon utakmice.
Fudbaleri Ekvadora poraženi su u Philadelphiji od reprezentacije Obale Slonovače rezultatom 0:1, u susretu prvog kola Grupe E na Svjetskom prvenstvu. Jedini pogodak na utakmici postigao je rezervista Amad Diallo u 90. minuti.
Ovim porazom Ekvador je prekinuo niz od 19 uzastopnih utakmica bez poraza, a ujedno je doživio prvi neuspjeh još od 6. septembra 2024. godine, kada je izgubio od Brazila rezultatom 0:1.
Reprezentacija Ekvadora peti put nastupa na Svjetskom prvenstvu, a cilj joj je da po drugi put u historiji izbori plasman u nokaut fazu takmičenja. Veći dio stadiona u Philadelphiji bio je ispunjen navijačima južnoameričke selekcije, koji su pružali glasnu podršku svojoj reprezentaciji.
– Veoma mi je žao što našim navijačima nismo uspjeli donijeti radost – dodao je selektor Ekvadora.
Kapiten reprezentacije Ekvadora Enner Valencia poručio je da se ekipa ne smije obeshrabriti uprkos neuspjehu na startu turnira.
– Napuštamo teren poraženi, ali uzdignute glave, svjesni da je ovo tek početak i da je cijeli turnir još pred nama – istakao je Valencia.
Ekvador će u narednim utakmicama grupne faze pokušati osvojiti bodove koji bi ga zadržali u borbi za plasman među 16 najboljih reprezentacija svijeta.
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Datum i vrijeme objave: 15.06.2026 – 16:52 sati





