Iran, iako još uvijek nije jasno kada bi eventualni sporazum sa Sjedinjenim Američkim Državama mogao biti potpisan, intenzivirao je diplomatske kontakte sa svojim ključnim saveznicima u Teheranu, prenosi Sky News.
Zamjenik iranskog ministra vanjskih poslova Kazem Gharibabadi održao je razgovore s predstavnicima Rusije i Kine, objavila je poluzvanična iranska novinska agencija ISNA.
„Razmijenjena su mišljenja i vođeni su razgovori o najnovijim dešavanjima u vezi s nacrtom memoranduma o razumijevanju u Islamabadu“, navodi se u saopćenju Gharibabadija.
„Strateško partnerstvo između Irana, Kine i Rusije te koordinacija i saradnja između ove tri zemlje nastavit će se snažno.“
Podsjećanja radi, premijer Pakistana ranije danas je izjavio da se očekuje da će memorandum o razumijevanju biti finaliziran „u naredna 24 sata“.
Međutim, glasnogovornik iranskog ministarstva vanjskih poslova kasnije je potvrdio da sporazum neće biti potpisan u nedjelju.
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Datum i vrijeme objave: 14.06.2026 – 08:52 sati





