Ovoga puta Katić je izbacio loptu sa gol-linije!
Kapiten Kanade je šutirao sa distance, lopta je otišla daleko od gola.
Bosna i Hercegovina je i dalje u vodstvu, nakon nešto uzbudljivijeg početka drugog poluvremena situacija se smirila.
Muharemović je nadigrao Demirovića, sam izašao pred Krepu, ali je u nevjerovatnoj situaciji katastrofalno šutirao.
Kakva prilika! Larija je prošao i ostao sam savladavši Vasilju, ali je Kolašinac reagovao, skinuo loptu sa gol-linije, pogodio prečku i na kraju otišao daleko od šesnaesterca.
Vasilj je prvi došao do lopte, ali je onda došlo do kontakta, oba igrača su ostala na terenu. Nakon kraće pauze, sve je bilo u redu.
Kakva šansa za Kanadu, Vasilj je bio na visini zadatka.
Bosna i Hercegovina – Kanada 1:0
Strelac Jovo Lukić dobio je žuti karton.
Javna opomena i za Demirovića.
Bosna i Hercegovina je sada počela sitnim faulima rezati akcije Kanađana
Nakon gola BiH uslijedila je pauza za osvježenje, a nakon toga opasnija je bila Kanada koja je prijetila preko Oluwajesija.
Bosna i Hercegovina vodi protiv Kanade, Bašić je dodao loptu nakon kornera, da bi Jovo Lukić natrčao na nju i postigao prvi gol u karijeri za reprezentaciju.
Kakvu grešku je napravio Bašić, David je imao šansu, ali je Vasilj intervenisao.
Memić je krenuo ka golu Kanade, Džonson ga je nepropisno zaustavio, žuti karton za Kanađanina.
Sada je pokušao Demirović, međutim, iz veoma teške situacije.
Lopta je ubačena na oko 16 metara, Memić je natrčao na nju, ali je veoma neprecizno šutirao preko gola.
Prvi napad Kanade, korner za domaćina, Muharemović je otklonio opasnost.
Za nekoliko minuta počinje spektakl u Torontu.
BiH: Vasilj – Dedić, Muharemović, Katić, Kolašinac – Tahirović, Bašić, Memić – Demirović, Barjaktarević, Lukić.
Kanada: Crepeau – Johnston, Defugoroles, Conrelius, Larrieu – Estaquio, Kone, Millar – Buchanan, David, Oluwasei.
Ovdje možete pratiti tekstualni prijenos utakmice Bosna i Hercegovina – Kanada koja počinje u 21:00.





