Neće nas baš htjeti ovog ljeta 2026. Ni ovdje ni tamo. O žalbama na vrućinu i visoke temperature da i ne govorimo. Najviše ikad! Poput ove decenije, vodi nas od nesviđanja do nesviđanja. Zaboga, ne pitaj!
I zato danas tražim ozbiljnu ličnu odluku. Kao da smo na moru, hajde da uzmemo komad lubenice, pojedemo na terasi, pustimo slast niz obraze i niz prste. Kao da smo bezbrižni, smijemo se svima, a nekima se smijemo na sav glas. Kao neoprezni, u najšarenijoj haljini, vozimo se po gradu. Kao da ne znamo da kuća čeka da je uredimo, da radost raste, a osude neka čekaju. Kao da smo u miru, vozimo se u mirnom snu. Kao da smo najvoljeniji, volimo druge.
Kao da sam vrhunski kuvar, pokušavam da nađem luk sa mlevenim mesom, slušam Potpuno pomračenje srca. Kao da sam pevačica, vrištim iz sveg glasa.
I kao da smo Isus, mi kažemo: Čovek ne živi samo o hlebu, već o svakoj reči koja iz njega izlazi tvoj usta.
Brzo Ozbiljna lična odluka pojavio prvi na Ja sam.





