Ministarstvo vanjskih poslova ocijenilo je da sadržaj filma doprinosi širenju dezinformacija i podizanju društvenih tenzija
Ministarstvo inostranih poslova (MVP) saopštilo je da nadležni državni organi treba da preduzmu odgovarajuće korake u vezi sa emitovanjem filma “Referendum – priča o izmišljenoj slobodi”, ocjenjujući da ovakav sadržaj doprinosi širenju dezinformacija i podizanju društvenih tenzija, prenosi portal Vijesti.
Iz MVP-a su za Televiziju E kazali da su određene institucije već reagovale, te da očekuju da drugi nadležni organi utvrde eventualnu odgovornost za promociju sadržaja koji, kako navode, imaju elemente hibridne djelatnosti, prenosi portal Vijesti.
Ministarstvo smatra ohrabrujućim to što građani Crne Gore i Srbije, kao i partneri iz Evropske unije i NATO-a, sve jasnije prepoznaju ovakve pokušaje kao dio hibridne akcije usmjerene na podrivanje demokratskih vrijednosti i društvene kohezije.
“Trenutno nastavljamo rad na jačanju institucionalnog i društvenog otpora prema kampanjama dezinformacija i drugim oblicima zlonamjernog uticaja”, saopšteno je iz Ministarstva, a prenosi portal Vijesti.





