U Brčkom je danas u Gradskoj vijećnici održana konferencija za novinare povodom 22. Međunarodnog ITF World Tennis Tour turnira “Brčko Open 2026”, koji će se održati od 25. do 31. maja na teniskim terenima “Prohem”.
Gradonačelnik Brčko distrikta Bosne i Hercegovine Siniša Milić istakao je da “Brčko open 2026” ima višestruki značaj za lokalnu zajednicu, kako u sportskom, tako iu promotivnom i turističkom smislu.
“Ovaj turnir je značajan ne samo u sportskom smislu, već i kao dio ukupne turističke i promotivne ponude našeg grada. Kroz ovakve događaje imamo priliku da Brčko predstavimo u najboljem svjetlu kao domaćina koji može na visokom nivou organizovati međunarodne sportske događaje”, rekao je gradonačelnik.
On je istakao da turnir predstavlja važnu priliku za mlade tenisere da osvoje prve ATP bodove i steknu vrijedna međunarodna iskustva.
„Brčko Open je izuzetna šansa za mlade igrače da se afirmišu, osete atmosferu međunarodnih takmičenja i naprave prve ozbiljnije korake u profesionalnom tenisu“, dodao je Siniša Milić.
Na ovogodišnjem turniru nastupiće i mladi brčanski teniseri: Uroš Manasijević, Luka Đurđević, Andrej Đokić, Filip Đokić i Matej Đokić. Ističe se Filip Đokić, pobjednik prestižnog Orange Bowl turnira u parovima, što potvrđuje kvalitet i potencijal domaćih sportista.
Gradonačelnik je podsjetio i na dugu tradiciju održavanja turnira, ističući da su raniji pobjednici bili istaknuti teniseri poput Damira Džumhura i Ilije Bozoljca.
Predsjednik kluba Tomislav Đokić istakao je da Brčko već više od dvije decenije uspješno organizuje jednu od najznačajnijih teniskih manifestacija u regionu.

On je pojasnio da su kvalifikacije u toku, te da se za plasman u glavni žrijeb bori 48 igrača, iz kojih će osam tenisera izboriti plasman na glavni turnir. Glavni žrijeb počinje sutra i uključuje 32 igrača u singlu i 16 parova u dublu, dok će u zvaničnom dijelu turnira učestvovati ukupno više od 104 tenisera.
“Ovogodišnji turnir ima posebnu draž jer dolaze kvalitetni igrači iz 35 zemalja. Imamo veliki broj učesnika sa prostora bivše Jugoslavije i šire, što potvrđuje njegov nivo”, rekao je Tomislav Đokić.
On je istakao važnost učešća domaćih tenisera i mladih igrača.
“Posebno mi je važno da na glavnom turniru imamo domaće igrače, kao i mlade tenisere iz Bosne i Hercegovine. To je suština ovog turnira – prilika za afirmaciju i razvoj mladih sportista”, dodao je Đokić.
Takođe je zahvalio svim partnerima i službama koje učestvuju u organizaciji, uključujući javna preduzeća i tehničke službe.
„Bez njihove podrške ovaj turnir ne bi mogao biti organizovan na ovom nivou“, istakao je Đokić.
Posebno je istakao ulogu sudijskog tima, na čelu sa supervizorom Vladimirom Ergom, uz iskusne sudije i mlade ITF licencirane arbitre.
Turnir počinje sutra u 12.00 časova, dok je svečano otvaranje zakazano za 18.00 časova.
“Pozivam građane Brčkog da dođu, prate utakmice i podrže igrače. Brčko Open je jedan od najznačajnijih sportskih događaja u našem gradu i svake godine podiže nivo sporta i organizacije”, rekao je Tomislav Đokić.
Predsjednik Skupštine teniskog kluba Risto Šolaja istakao je da je sve spremno za glavni dio takmičenja.
On je istakao da organizacija teče po planu i da su uslovi za održavanje turnira u potpunosti pripremljeni, uz zadovoljstvo velikog broja mladih tenisera.
“Ove godine imamo značajan broj učesnika iz Bosne i Hercegovine, posebno iz Brčkog. Na turniru će učestvovati pet domaćih igrača, što je posebno važno za razvoj domaćeg tenisa”, dodao je Risto Šolaja.
Na turniru se očekuje učešće više od 100 takmičara iz 35 zemalja, dok će u glavnom žrijebu nastupiti 48 igrača, a ostali su plasman osigurali kroz kvalifikacije. Ukupan nagradni fond turnira je 15.000 američkih dolara.





