Vrlo svježa zračna masa sa sjevera Atlantika zahvatila je sjevernu, zapadnu i jugozapadnu Evropu i donijela kišu i jesenje vrijemea temperature u mnogim područjima su samo oko 10 stepeni.
Fotografija: zoomEarth/meteociel
Fotografija: zoomEarth/meteociel
Nakon ljetnih temperatura i do 30 stepeni, hladna vazdušna masa donijela je snažno zahlađenje sa sjevera Njemačke u Poljsku sa temperaturom oko 10 stepeni.
I Alpi su iskusili veliku hladnoću, a vrijeme je zaista jesenje i kišovito.
Foto: sat24.com
Snijeg je puhao u višim dijelovima Alpa.
Fotografija: zoomEarth/meteociel
Snijeg je pao od francuskih Alpa na zapadu do austrijskih Alpa na istoku, a zabijelio je i Alpe na jugu Njemačke i švicarske Alpe.
‘, backScript: ‘https://cdn2.midas-network.com/Scripts/midasWidget-25-1099-11898.js’ } googletag.cmd.push(function(){function e
Snijeg je u potpunosti prekrio Alpe iznad 2000 metara nadmorske visine u cijeloj Švicarskoj.
Brojna naselja su pod snijegom i sve je pod snijegom.
Palo je više od 30 cm snijega, lokalno i više.
Snijeg je prekrio puteve, a saobraćaj je potpuno paralizovan. Čak su i neke željezničke pruge u prekidu zbog velikog snijega.
Snijeg će i dalje padati, a očekuje se ukupno više od pola metra snijega.
Hladna vazdušna masa se spustila sve do Španije, sa pravim jesenjim vremenom.
Jaka grmljavina pogodila je sjeverne dijelove Italije, a neke dijelove je zahvatio i veoma jak grad.
Istovremeno, ljetno vrijeme i temperature od 25 do 30 stepeni pogodile su naše područje, ali i istočnu Evropu.
Tako se temperature u Rusiji i Ukrajini kreću od 25 do 30 stepeni.
(Telegraf.rs)





