Kadić je za Vijesti rekao da će i dalje dolaziti na posao.
Nakon što je Upravni sud donio presudu prema kojoj je Vuk Kadić nezakonito smijenjen s mjesta direktora HZZO-a i poništio rješenje o razrješenju, on se danas vratio u tu ustanovu i iz kabineta najavio da je u punom mandatu legitimni čelnik te ustanove.
Kadić je za Vijesti rekao da će i dalje dolaziti na posao.
Vršilac dužnosti (vd) direktora FZO-a Aleksandar Ružić, koji je na tu funkciju imenovan na sjednici 6. novembra prošle godine, kada je Upravni odbor nezakonito razriješio Kadića, rekao je za Novosti da je danas van Crne Gore i da neće ništa komentarisati dok se ova situacija ne pravno tumači.
“Samoinicijativno neću preduzimati nikakve korake, a sve što se dešava biće u skladu sa zakonom i uz konsultacije sa advokatima”, odgovorio je Ružić.
Kadić je naveo da je presudom Upravnog suda Crne Gore i poništenjem odluke Upravnog odbora o njegovom razrješenju utvrđena pravna situacija koja je postojala prije donošenja tog nezakonitog akta.
“To znači da sam, u skladu sa zakonom, i dalje legitimni direktor Fonda u punom mandatu, na osnovu važećeg rješenja o imenovanju”, rekao je Kadić.



