Inicijativu za pokretanje parlamentarne istrage podnijeli su krajem prošle godine članovi Građanskog pokreta URA.
Odbor za antikorupciju Skupštine Crne Gore usvojio je Predlog odluke o izmjeni Odluke o otvaranju parlamentarne istrage i obrazovanju Anketnog odbora u vezi sa predmetom dodjele koncesije za Vjetroelektranu Možura.
Inicijativu za pokretanje parlamentarne istrage podnijeli su krajem prošle godine članovi Građanskog pokreta URA.
Odborom je predsjedavao demokrata Momčilo Leković.
Poslanik URE Zoran Mikić rekao je da Skupština Crne Gore, u skladu sa svojom nadzornom ulogom, mora detaljno da ispita sve okolnosti koje su pratile dodjelu koncesije za vjetroelektranu, ističući da postoje ozbiljne sumnje u regularnost tog procesa.
On je istakao da je posebno zabrinjavajuće to što će građani Crne Gore kroz subvencije za ovaj projekat izdvojiti najmanje 100 miliona eura tokom trajanja koncesije, prenosi Antena M.
“Ako se ima u vidu da je ovo donja procijenjena granica koliko će građani plaćati iz svog džepa, jasno je da davanje ove koncesije mora biti praćeno punom transparentnošću i odgovornošću”, rekao je Mikić.
Prema njegovim riječima, cijeli proces dodjele koncesije pratile su brojne, najblaže rečeno, kontroverzne aktivnosti, zbog čega je neophodno da geodetska komisija što prije počne sa radom.
“Očekujem da ćemo, nakon što Odbor kao matično tijelo usvoji izmjene ove odluke i ako bude potvrđena na plenumu, početkom sljedeće sedmice imati zvaničnu i prvu sjednicu Anketnog odbora”, rekao je Mikić.





