Izvršni odbor Nogometnog saveza Federacije BiH na 11. i 12. sjednici donio je odluku o broju klubova Prve futsal lige Federacije BiH u sezoni 2026/2027.
Izvršni odbor Nogometnog saveza Federacije BiH razmatrao je pitanje Propozicija takmičenja i broja klubova Prve futsal lige Federacije BiH, te je donio odluku da Prva futsal liga Federacije BiH i u narednoj takmičarskoj sezoni broji 12 klubova.
Shodno navedenoj odluci Prvu futsal ligu Federacije BiH napustit će onoliko klubova koliko je potrebno da bi se Prva futsal liga FBiH popunila klubovima koji ispadaju iz takmičenja Premijer futsal lige BiH i sa dva kluba iz doigravanja a da bi Prva futsal liga FBiH u takmičarskoj sezoni 2026/2027 brojala 12 klubova.
Status člana Prve futsal lige Federacije BiH u takmičarskoj sezoni 2026/2027 ostvarit će dva kluba nakon odigranog doigravanja.
U doigravanju za ostvarivanje statusa člana Prve futsal lige Federacije BiH u narednoj takmičarskoj sezoni učestvuju:
- tri kluba prvaka Druge futsal lige Federacije BiH grupa 1, 2 i 3 na kraju takmičarske sezone 2025/2026;
- prvi naredni klub Prve futsal lige FBiH prema plasmanu na kraju takmičarske sezone 2025/2026;
Doigravanje za ostvarivanje statusa člana Prve futsal lige Federacije BiH igrat će se po dvostrukom Kup sistemu (dvije utakmice domaćin – gost) nakon izvršenog žrijeba, a pobjednici u ukupnom rezultatu ostvarit će status člana Prve fustal lige Federacije BiH.
Shodno odluci Izvršnog odbora NS Federacije BIH doigravanje se igra 18/19.04.2026. – prve utakmice kvalifikacija te 25/26.04.2026. – revanš utakmice kvalifikacija.
Datum i vrijeme objave: 18.03.2026 – 18:34 sati




