Fudbaleri Newcastleanapravili su ogroman korak ka plasmanu u narednu fazu Lige prvaka nakon što su u prvoj utakmici play offa razbili Qarabag rezultatom 6:1 na gostovanju u Azerbejdžanu.
Apsolutni junak večeri bio je Anthony Gordon, koji je postigao čak četiri pogotka i praktično sam riješio pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu.
Engleski predstavnik poveo je već u trećoj minuti kada je Gordon zatresao mrežu domaćih, a samo pet minuta kasnije prednost je udvostručio Malick Thiaw. Newcastle je dominirao terenom, a u 32. minuti Gordon je bio siguran s bijele tačke. Samo minut kasnije ponovo je pogodio za potpuni raspad domaće odbrane.
U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Gordon je realizovao još jedan kazneni udarac i kompletirao nestvarno poluvrijeme, potvrdivši jednu od najboljih partija u svojoj karijeri.
Domaći sastav je u 55. minuti uspio ublažiti poraz preko Elvin Cafarquliyev, ali svaku nadu ugasio je Jacob Murphy golom u 72. minuti za konačnih 6:1.
Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a Newcastle je praktično već osigurao prolaz dalje prije revanša.
Datum i vrijeme objave: 18.02.2026 – 20:40 sati






