Zbog saobraćajne nesreće koja se dogodila na magistralnoj cesti Mostar – Nevesinje, na dionici Gnojnice – Dračevice, saobraća se usporeno, naizmjeničnim propuštanjem vozila. Prema informaciji koju je objavio BIHAMK, povrijeđen je pješak.
Nesreća se dogodila nešto poslije 7 sati, a kako javlja Harcegovina.info, pješak, kojeg je udario Ford, zadobio je povrede zasad neutvrđenog stepena.
Na mjestu nesreće uviđaj su obavili službenici Policijske uprave Mostar, a više informacija trebalo bi biti poznato naknadno.
A prema inormacijama iz BIHAMK-a, u Bosni se saobraća po mokrom ili vlažnom kolovozu, dok je u Hercegovini pretežno suho.
Zbog niskih temperatura u noćnim i jutarnjim satima upozoravaju na mjestimično zaleđene dionice u višim planinskim predjelima, preko mostova i na prilazima tunelima.
Magla smanjuje vidljivost na dionici autoceste A-1 Odžak – Svilaj, zatim na magistralnim cestama: Ormanica – Gradačac, Tuzla – Olovo i Kalesija – Tuzla, kao i ponegdje dolinom rijeke Bosne.
“Savjetujemo maksimalno opreznu vožnju, prilagođenu uslovima na putu. Molimo i pješake da budu pažljivi prilikom kretanja”, navode iz BIHAMK-a.
Na magistralnoj cesti Jablanica – Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.
Na graničnim prelazima za sada nema dužih zadržavanja za putnička vozila.
Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.
Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.
Datum i vrijeme objave: 21.01.2026 – 08:45 sati






