Zbog većeg odrona, za promet svih vozila zatvorena je dionica magistralne ceste M-17.5 Jablanica-Blidinje.
Zbog izlijevanja rijeke, obustavljen je promet na magistralnoj cesti Bugojno-Kupres, u naselju Poriče. Vozila se usmjeravaju kroz naselje Čipuljić.
Snijeg slabog do umjerenog inteziteta pada u višim planinskim predjelima zapadne i jugozapadne Bosne i zadržava se na cesti. Izdvajamo putne pravce: Bosanski Petrovac-Drvar (Oštrelj), Livno-Glamoč-Mlinište i Kupres-Šuica-Livno.
Magla smanjuje vidljivost na putnim pravcima: Bosansko Grahovo-Drvar, Ormanica-Gradačac, Živinice-Banovići-Ribnica i Živinice-Kladanj.
Skrećemo pažnju na učestale odrone kamenja na kolovoz, kao i na oboreno granje ili stabla, uslijed jakih udara vjetra.
Apelira se na vozače da budu maksimalno oprezni i da drže odstojanje između vozila. Na put ne krećite bez zimske opreme, javlja BIHAMK.
U tIJEku je sanacija klizišta u mjestu Sijeračke stijene na magistralnoj cesti Dobro Polje-Miljevina, gdje u vremenu od 08 do 17 sati dolazi do obustava u trajanju do 45 minuta.
Radovi su aktualni i na dionicama: Semizovac-Olovo, Zavidovići-Vozuća (u mjestu Krivaja), Jajce-Crna Rijeka, Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići), Gacko-Foča (u Sastavcima), kao i na ulazu u Neum.
Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila za sada su kratkotrajna.
Zbog registracije putnika po novom sustavu izlaska i ulaska u zemlje Europske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.
Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Zabranjen je promet za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu prometovati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati).





