Ipak, glavna tema poslije utakmiceje bilo ponašanje trenera Građana, Pepa Guardiole, budući da je u potpunosti izgubio živce nakon posljednjeg sudijskog zvižduka.
Guardiola se nije mogao pomiriti sa pojedinim sudijskim odlukama, pa je nakon završetka susreta otišao do arbitra Sama Barrotta, te mu je poručio kako nije zadovoljan nekim njegovim odlukama, jer smatra da je Građane oštetio protiv Newcastlea.
Međutim, na tome se Guardiola nije zaustavio, pa je tako ušao u verbalni sukob i to sa dvojicom igrača protivničke ekipe, Joelintonom i Brunom Guimaraesom.
U tim trenucima su Joelintona domaći jedva uspjeli smiriti, dok je Španac sa Guimaraesom imao žestoku raspravu, budući da mu je imao šta reći, ali Brazilac mu nije ostao dužan.
Kamere su snimile dramu na St. James Parku, a kako je sve to izgledalo,pogledajte ispod teksta.
Datum i vrijeme objave: 23.11.2025 – 22:13 sati





