Vlado Đajić je saslušan u MUP-u RS-a nakon objavljenog snimka na kojem se, navodno, nalazi kesa s kokainom i na kojem bivši direktor UKC-a RS-a govori o kupovini kokaina. Tužilaštvo je izvještaj MUP-a proslijedilo postupajućem tužiocu.
Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković podnio je krivičnu prijavu, a Đajić se, nakon što je smijenjen, pojavio na predizbornom skupu SNSD-a. Dočekan je aplauzima, a s njim su se fotografisali kandidat SNSD-a za predsjednika Siniša Karan i ministar pravde Goran Selak.
Prijepodne osude, distanciranje i smjene. Poslijepodne proslava uz muziku i aplauze i fotografije visokih funkcionera s osumnjičenim Đajićem. Prijepodne najava kako SNSD ne može dozvoliti da bilo ko ko se dovodi u vezu s narkoticima obavlja značajne funkcije, poslijepodne čvrsti zagrljaji uz javno objavljivanje fotografija s Đajićem ministra i kandidata za predsjednika Siniše Karana i ministra pravde Gorana Selaka. Đajić jeste saslušan u policiji, ali to nije dovoljno, kaže predsjednik PDP-a Draško Stanivuković, koji je jučer tvrdio da je Đajić kupljenu drogu namjeravao da podmetne njemu.
„Tražimo od MUP-a, dajte tu prijavu prije deset mjeseci. Zašto Đajić nije priveden? Kome je davao pare? Pitamo, ko je bio, na snimku se čuje: ‘Kako da objasnimo, dolje u autu čekaju ljudi?’ Ko čeka tih 40.000 plus pare za podmetanje“, kazao je Stanivuković.
Nikakvih konkretnijih odgovora na mnoga pitanja za sada nema. Ministar unutrašnjih poslova Željko Budimir (SNSD) ne želi mnogo da priča, kako kaže, u interesu istrage. Tako i na pitanje o pominjanju pojedinaca iz policije na spornom snimku.
„Policija je preuzela sve neophodne mjere i radnje nakon što je Đajić saslušan, sve je proslijeđeno nadležnom Republičkom tužilaštvu. Sve druge stvari koje bih komentarisao mogu ugroziti istragu. Što se tiče rada policije, imamo unutrašnju kontrolu koja vodi računa o svemu. Ako se utvrdi da je bilo ko učestvovao u nekim nedozvoljenim radnjama, on će biti sankcionisan u skladu sa zakonom“, poručio je Budimir.
U Republičkom javnom tužilaštvu potvrdili su kratko da su primili izvještaj MUP-a:
„Obavještavam Vas da će Republičko javno tužilaštvo, Posebno odjeljenje za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala po zaprimanju Izvještaja od strane Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske u vezi sa predmetnim događajem, isti dostaviti postupajućem tužiocu, koji će preduzeti dalje mjere i radnje iz svoje nadležnosti.“
Vlado Đajić je juče smijenjen sa pozicije direktora UKC-a RS-a i predsjednika Gradskog odbora SNSD-a u Banjaluci. Tvrdio je da mu je cijeli slučaj podmetnut.
Datum i vrijeme objave: 20.11.2025 – 21:54 sati





