Prvo poluvrijeme je bilo dosta zanimljivo, te je obilovao prilikama za obje ekipe, ali mreže su mirovale. Jorge Bolivar je bio prvi koji je zaprijetio golu Radnika, no njegov udarac nije previše ugrozio protivničku ekipu.
Radnik je uzvratio kroz nekoliko šansi, a prvu je imao Emanuel Črnko, koji je poslao nezgodan udarac prema golu Rudara, ali je golman Mišo Dubljanić briljirao i odlično intervenisao. Kasnije je Mohamed Ghorzi pokušao iz dobre pozicije, no nije uspio da se upiše u listu strijelaca.
Nakon toga, Antoine Ijoma je imao šansu za Radnik, ali je njegov udarac otišao pored stative, dok je u posljednjim minutama prvog poluvremena Črnko iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi Dubljanića, ali je golman domaćih ponovo bio siguran, pa se te se na odmor otišlo bez golova.
Drugo poluvrijeme donijelo je još otvoreniju igru na obje strane, a u šansi za ekipu iz Bijeljine se našaoČrnko,koji je pokušao sa velike udaljenosti,no ponovo je na visini zadatka bio raspoloženi Dubljanić, a nakon toga je uslijedio i atraktivanpokušaj Danesea iz Rudara i to petom, ali je lopta otišla preko gola.
AndresMohedano je bio taj koji je kreirao novu šansu za Rudar, šutirao jesa distance, ali je protivnički golman bez većih problema zaustavio njegov udarac. S druge strane, Ghorzi je pokušao makazicama, no taj pokušaj nije bio precizan i Dubljanić je lagano uhvatio loptu.
Radnik je potom izveo dobru akciju, na čijem je kraju ponovo bio Črnko, ali je njegov udarac otišao pored gola. Gosti su imali još jednu veliku priliku nakon što su ukrali loptu na sredini terena, koja je stigla do Ijome, no njegov šut završio je visoko iznad gola.
Do kraja susreta vrijedi izdvojiti i pokušaj Moline nakon slobodnog udarca, ali je Trako i tada bio siguran, baš kao i kod udarca Faraje s druge strane, no promjene rezultata nije bilo, a onda je u četvrtoj minuti drugog poluvremena viđena prava drama.
Nakon jedne sporne situacije pred golom Radnika, sudija je dugo čekao potvrdu iz VAR sobe. Iako se činilo da bi domaći tim mogaodobiti priliku sa bijele tačke, nakon pregleda snimka odlučeno je da nema kaznenog udarca za Rudar, pa je na kraju susret završen remijem, odnosno rezultatom 0:0.
Poslije ove utakmice, Radnik je trenutno na sedmoj poziciji ligaške tabele, sa 22 osvojena boda, dok je Rudar deseti i na svom kontu ima 19 bodova.
Datum i vrijeme objave: 21.02.2026 – 18:10 sati





