Iako je rođen u muslimanskoj porodici u Šapcu, Šaban Šaulić odrastao je u duhu zajedništva koji je karakterizirao tadašnju SFRJ.
Ljude nije dijelio po vjeroispovijesti, a prema svjedočenjima bliskih osoba nikada nije želio pristupiti nijednom obredu koji bi ga formalno vezao za određenu religiju.
Koliko je poštovao tuđe običaje mogla se uvjeriti i šira javnost, budući da je Šaban svake godine u porodičnoj kući proslavljao djevojačku slavu svoje supruge Gordane, Svetog Jovana.
Na jednoj od tih proslava, Šaban je kroz osmijeh izjavio:
– Znate kako, prvo ide kafa, predjelo, pa se malo foliramo s kiselom vodom, a onda do jutra uživamo uz muziku i alkohol. Goca mi ne broji čaše, rekao je jednom prilikom u šali, prenosi Telegraf.rs.
– Obično volim da popijem konjak, tako da evo to pijem, kazao je tada kroz smijeh okupljenim medijima.
– Ovo je njena slava, ja se tu ništa ne pitam, njena djevojačka slava. Ja sam proslavio svoju, ali vas tada nije bilo, našalio se Šaban s novinarima 2018. godine.
To je ujedno bila i posljednja godina kada se u domu Šaulića slava obilježavala u prisustvu velikog broja ljudi i prijatelja s estrade.
Datum i vrijeme objave: 21.01.2026 – 09:16 sati






