Napadač Borca Luka Juričić je sa 16 postignutih golova ubjedljivo najbolji strijelac WWin lige BiH u jesenjem dijelu sezone. Prvi pratilac, Luka Bilbija, postigao je “samo” sedam.
Juričić je pokretačka snaga Borca, a u razgovoru za SportBC je govorio o mnogim temama. Između ostalog i o svojoj aktuelnoj formi i šta je “tajna uspjeha”.
– Radim puno više na sebi nego ranije. U kontekstu četiri ozljede prednjih križnih ligamenata znao sam da moram napornije i jače raditi kako bih se vratio u optimalnu formu. Naravno, momčad mi je puno pomogla u tome, rasteretili su me prevelikih defanzivnih zadataka i imam zone u kojima napadam prostor i tražim situacije za sebe. Ja sam samo ta spona koja završi ono što momčad napravi do tada i servira, tako da bih zasluge ipak dao našem kolektivu na terenu, rekao je Juričić.
On je govorio i o reprezentaciji Bosne i Hercegovine i eventualnom pozivu u nju.
– Da, bio sam nekoliko godina dio omladinskih reprezentacija. Gledajte, kada se priča o meni u kontekstu nacionalnog tima, uvijek je čast biti dio takvih nagađanja, pa makar samo i ostalo na tome. U svakoj utakmici nastojim dati svojih 100 posto, „nabrijan“ sam na svakog protivnika maksimalno, a ono što treba doći – doći će. Ne mogu se opterećivati. BiH je odigrala sjajne kvalifikacije, gdje je odrađena kvalitetna smjena generacija, a sada traju pripreme za baraž i pokušat će se izvući maksimum. Ako poziv ikada dođe, niko sretniji od mene i sigurno bi bio šlag na tortu zasad jako uspješne sezone.
Juričić će u sutrašnjem meču protiv Zrinjskog imati priliiku i da obori rekord po broju golova za jedan klub.
Datum i vrijeme objave: 20.12.2025 – 09:25 sati





