Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske i poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini RS-a smijenjen je juče sa svih funkcija nakon što je u javnost izašao snimak na kojem Đajiću višestruki osuđenik Nenad Radinković donosi kesicu u kojoj se nalazi materija nalik na drogu.
Gume i šarafi
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik odmah je donio odluku o razrješenju Vlade Đajića sa dužnosti predsjednika Gradskog odbora SNSD-a Banja Luka zbog narušavanja ugleda stranke, te za privremenog predsjednika ovog odbora imenovao Gorana Maričića. Maričić, koji je potpredsjednik GO SNSD-a Banja Luka, obavljaće novu dužnost do odluke o izboru predsjednika banjalučkog odbora, navodi se u odluci.
– Upoznao sam se sa snimkom u kojem se Vlado Đajić nalazi u razgovoru i prisustvuje situaciji koja uključuje narkotike. Takvo ponašanje je apsolutno neprihvatljivo za mene kao predsjednika SNSD-a. SNSD ne može i neće tolerisati bilo kakvu povezanost s kriminalom, a posebno ne s narkoticima. Đajić je tim postupkom sam sebe razriješio sa svih funkcija. Naša politika svoje temelje ima u najboljim osobinama našeg naroda i mora to i da ostane bez izuzetaka, napisao je Dodik na društvenoj mreži X.
Đajić je rekao da je to stari namontirani snimak kojim su željeli da ga ucjenjuju. On je istakao kako želi da se uradi poligraf i sva druga testiranja, da pokaže da nikada nije vidio kokain, nikada nije koristio i nikada nije učestvovao u dijeljenju kokaina.
– Ja sam kao direktor i predsjednik Gradskog odbora SNSD-a doživljavao razne pritiske i ucjene – od odvrtanja šarafa sa točkova, sječenja guma, blokade automobila, do raznih telefonskih i drugih prijetnji. To je montaža jednog kriminalca koji je sada u zatvoru. Došao je da me reketira, bacio neku kesu ispred mene i jasno se vidi da sam ja pobjegao, rekao je Đajić.
Pobuna u SNSD-u ne završava se Đajićevom smjenom. Čini se da je na redu okršaj u samom vrhu vlasti i to sa direktorom Elektroprivrede Republike Srpske Lukom Petrovićem koji je prije nekoliko dana najavio novo poskupljenje struje. Premijer RS-a Savo Minić demantovao je tu vijest i dodao kako se Petrović očigledno umorio. Da stvar bude zanimljivija, istim tim riječima je Petrović ispratio smjenu bivšeg direktora RiTE Ugljevik Diku Cvijetinovića.
Lider Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović kaže kako je slučaj Đajić odrađen u prepoznatljivoj udbaškoj operaciji režima kako bi se Igoru Dodiku uklonile sve prepreke za preuzimanjem potpune kontrole nad SNSD-om, ali i omogućila simbioza sa Draškom Stanivukovićem.
Crta ima još
– Vlado Đajić i Ljubo Ninković su jedini članovi SNSD-a koje je Stanivuković napadao. Ova predstava će mu pomoći u jačanju opozicionog legitimiteta koji je izgubio potpuno nakon formiranja pokreta za vlast sa Igorom Radojičićem i Dejanom Kojićem. Ponašanje Vlada Đajića, koji je ranije i dobio nadimak Crta, za svaku je osudu, ali on nije izolovan slučaj i izuzetak, kazao je Vukanović.
Datum i vrijeme objave: 20.11.2025 – 07:17 sati




