Vladimir Putin održava se više od dvije decenije godišnju konferenciju za štampugdje svoje političke stavove i analize iznosi javnosti u Rusiji i inostranstvu.
Foto: Tanjug/AP
Novinar iz Srbije tokom konferencije podsjetio je predsjednika Rusije da je kompanija NIŠTAzajedničko ulaganje Rusija i Srbijasnosi posledice zbog zapadne sankcije. Pitao je kako predsjednica komentariše ovu situaciju?
„Što se tiče NIŠTA, pritisak zapadnih sankcija se nastavljai to je to pokazatelj političke moći. Moskva pretpostavlja da će Beograd ispuniti svoje obavezei obje zemlje će ga implementirati brojni drugi projekti”, rekao je Putin, ne želeći da se širi na ovu temu.
Podsjetimo, ranije danas Predsednik Rusije je za Sputnjik rekao da zna šta se dešava sa kompanijom NIS i da se nada da će se naći zajedničko rešenje.
“Znamo šta se dešava sa kompanijom NIS. Imamo međudržavni sporazum i pretpostavljamo da će prijateljsko rukovodstvo Srbije to uzeti u obzir. Imamo ideju u kom pravcu želimo da idemo zajedno. Radimo na tome i nadam se da ćemo naći potrebno rešenje”, rekao je ruski predsednik, prenosi Sputnjik.
On je rekao i da se, bez obzira na spoljne napore da se odnosi poboljšaju, sankcioni pritisci nastavljaju kao način pokazivanja sile, prenosi srpski servis Raša tudej.
“Moskva pretpostavlja da će Beograd ispuniti svoje obaveze i da će Rusija i Srbija realizovati brojne druge zajedničke projekte”, rekao je on.
(telegrafski rad)




