Granični policijski inspektorat aerodroma Memmingen odbio je u subotu poslijepodne ulazak u Njemačku trojici državljana Bosne i Hercegovine, potvrđeno je iz njemačke granične policije.
Kako je saopćeno, riječ je o muškarcima starosti između 20 i 36 godina koji su na aerodrom Memmingen doputovali letom iz Tuzle.
Tokom granične kontrole, policijski službenici su utvrdili nepravilnosti u njihovim izjavama.
Naime, prilikom ispitivanja o svrsi i planiranom trajanju boravka u Njemačkoj, putnici su dali međusobno oprečne informacije, što je izazvalo dodatnu sumnju kod graničnih vlasti.
Također je utvrđeno da nisu posjedovali dovoljan iznos finansijskih sredstava potrebnih za boravak u Njemačkoj, što je jedan od osnovnih uslova za ulazak u zemlju.
Zbog toga im je, u skladu s važećim propisima, odbijen ulazak u Njemačku, a bit će vraćeni u Bosnu i Hercegovinu narednim dostupnim letom.
Iz Graničnog policijskog inspektorata aerodroma Memmingen podsjećaju da putnici iz trećih zemalja, uključujući BiH, prilikom ulaska u Njemačku moraju imati jasan plan boravka, validnu dokumentaciju te dovoljno novčanih sredstava za izdržavanje tokom boravka.
Datum i vrijeme objave: 19.01.2026 – 17:17 sati





