Selektor fudbalske reprezentacije Rumunije Mircea Lucescu je otkrio da je nizozemski sudija Danny Makkelie bio suspendovan zbog toga što nije dosudio penal za Rumune na utakmici protiv selekcijeBosne i Hercegovine.
Bila je to utakmica prvog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, gdje su Zmajevi slavili rezultatom 1:0.
U ranoj fazi drugog dijela, lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku Benjamina Tahirovića. Makkelie je pregledao snimak iz VAR sobe, svi su očekivali penal, ali arbitar nije pokazao na bijelu tačku.
“Imali smo taj penal koji nije dosuđen. Razgovarao sam s generalnim sekretarom UEFA-e i on je rekao isto. Suspendovali su sudiju, ali smo izgubili tri boda”, rekao je Lucescu.
Ukoliko je vjerovati Rumunima, Lucescu je tada telefonski razgovarao sa generalnim sekretarom UEFA-e Theodorom Theodoridisom koji mu je rekao da je njegova ekipa trebala dobiti jedanaesterac.
Datum i vrijeme objave: 17.11.2025 – 19:57 sati





