
Sarajevski bend Letu štuke objavio je novi singl „Ljudska prava“, a prvi je to uvid u njihov nadolazeći album.
Bend s novom pjesmom najavljuje peti studijski album „Eter“. “Kao i svaki put radi se o stilski i tematski šarolikom albumu, a pjesma „Ljudska prava“ je odličan uvod i osvrt na aktualnu društveno političku situaciju na ovim prostorima. Osim toga pjesma je i najava novog, modernijeg zvuka i iskorak u novu kreativnu fazu benda u susret novom albumu”, poručuju Letu štuke.
Bend predvođen Dinom Šaranom, jednim od najutjecajnijih pop rock autora ovih prostora, zavrijedio legendarni status i označen je kao vodeće alter-pop ime u regiji. Specifični umjetnički izraz, društveno-politički angažirani tekstovi koji seciraju stanje u društvu, intimna i aktualna lirika dio su Šaranovog autorskog rukopisa kojeg struka i kolege stavljaju među vodeće autore regije.
Već s prvim albumom „Letu štuke“ (2006, Menart) bend je stvorio hitove poput „Minimalizam“, „Šutiš“ i „Mjesto za dvoje“. Sljedeći albumi „Proteini i ugljikohidrati“ (2008, Menart), „Brojevi računa“ (2011, Menart) i „Topla voda“ (2018, Menart), koji je uslijedio nakon sedam godina studijske tišine, potvrdili su njihov utjecaj, prepoznatljiv integritet i dozu kompleksnosti.
Pjesma „Ljudska prava“ prvi je singl s nadolazećeg, petog studijskog albuma benda Letu štuke, a objavljen je za LAA i dostupan na svim streaming servisima.



