Fudbaler banjalučkog Borca, Sebastian Herrera, dobio je poziv u reprezentaciju Sjeverne Makedonije.
Od dolaska u redove banjalučke ekipena ljeto 2023. godine,Herrera senametnuo kao jedan od najvažnijih igrača u ekipi,pa su njegove dobre igre sada došle nanaplatu.
Herrera je Kolumbijac, ali posjeduje pasoš Sjeverne Makedonije, a i njegove partije u dresu Borca nisu promakle ni selektoru Goceu Sedloskom, pa je sada dobio njegov poziv da zaigra za reprezentaciju ove zemlje.
Kolumbijski lijevi bek proveo je pet godina u Sjevernoj Makedoniji,gdje je nastupao zaRabotnički i ekipu FC Bregalnica Stip, oženjen je Makedonkom i dobio je ranijedržavljanstvo gore spomenute države.
Upravo zbog toga se u WWin ligi BiH ne vodi kao stranac, kao ni ostali fudbaleri sa prostora bivše Jugoslavije, a ukoliko senađe na terenu, postat će šesti stranac koji je zaigrao za reprezentaciju Sjeverne Makedonije.
Inače, u polufinalu baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo, SjevernaMakedonija će u gostima odmjeriti snage protiv Danske, a ovaj susret je na rasporedu 26. marta.
Datum i vrijeme objave: 16.03.2026 – 13:49 sati






