U utakmici koja je u svakom smislu opravdala epitet derbija, pobjedu je slavio Inter rezultatom 3:2.
Prvo poluvrijeme obilježili su Andrea Cambiaso, Pierre Kalulu i glavni sudac Federico La Penna.
Prvih pola sata igre pripalo je Cambiasu koji je postigao po jedan gol na obje strane.
Fudbaler Juventusa je prvo u 17. minuti zatresao vlastitu mrežu i donio vodstvo Interu, da bi se iskupio devet minuta kasnije poravnavši na 1:1.
A onda se u finišu prvog poluvremena događa najveći skandal na utakmici.
Glavni arbitar Federico La Penna nasjeo je na simuliranje Alessandra Bastonija i odlučio pokazati drugi žuti karton Pierru Kaluluu.
Kalulu je protestovao, ali uzalud, jer sudac je već donio odluku, a VAR se, budući da je riječ o drugom žutom kartonu, nije mogao uključiti uprkos činjenici da se na usporenom snimku jasno vidjelo da je riječ o simuliranju.
Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme, Juventus je ostao sa 10 igrača, a završnica utakmice ponudila je novu dozu ludila.
Igrala se 76. minuta susreta kada je Esposito donio novo vodstvo Interu 2:1, no Bianconeri, uprkos igraču manje, uspijevaju već u 83. minuti susreta poravnati na 2:2.
Ipak, nisu izdržali do kraja.
Inter u 90. minuti preko Zielinskog dolazi do trećeg gola i konačne pobjede kojom učvršćuje poziciju na prvom mjestu sa 61 bodom; osam više od drugoplasiranog Milana.
Datum i vrijeme objave: 14.02.2026 – 22:44 sati





