Za buduće brčanske srednjoškolce nije ostalo puno prostora da popune prve razrede sve četiri srednje škole u Distriktu. Gimnazija je popunila sva predviđena mjesta, dok u preostale tri srednje škole nije popunjeno samo 11 mjesta.
“Planom upisa u sve četiri srednje škole u Brčanu predviđeno je 640 učenika u prvim razredima, odnosno zanimanjima trećeg i četvrtog stepena složenosti, s tim što je Gimnazija odmah upisala svih pet planiranih odjeljenja, odnosno 100 učenika”, rekao je. načelnika Odjeljenja za zajedničke poslove Samir Čorbadžić, dodajući da je u preostale tri škole samo jedanaest nepopunjenih mjesta. Jedno mjesto je nepopunjeno u Tehničko-ekonomskoj školi, a devet mjesta u Poljoprivrednoj i medicinskoj školi.
Inače, dan drugog upisnog roka, kada budući srednjoškolci treba da dostave dokumenta za jedanaest nepopunjenih mjesta, je 26. avgust.
“Ovako dobar upis već u prvom roku, vjerujem da je dobrim dijelom rezultat politike stipendiranja od 100 maraka mjesečno za studente koji upisuju deficitarna zanimanja, koju smo uveli prošle godine, tako da ćemo sa takvom praksom nastaviti i u narednom periodu. “, zaključio je Čorbadžić.






